Mehaaniliste kellade kalendrid on sageli ebatäpsed

- May 20, 2019-

Kuidas kohandada kalendrit mehaanilise arvesti abil?


Me teame, et kella kalendriseade põrkub ainult üks kord 24 tunni jooksul päevas. Kuid kella kell pöörleb kaks korda. Kalender hüppab pärast keskpäeva. Vahtkond vahetab kalendrit kell 12. Parandus on väga lihtne. Peate lihtsalt päripäeva keerama. Teisel juhul on selle parandamiseks kaks võimalust. Tavaliselt on kalendri (sh kalendri) funktsiooniga kelladel kella käepidemel nüüd kolm vahetust. Kui kell on täielikult sisse lükatud, nimetatakse seda ka "normaalseks vahetuseks". Sel ajal saab pöördlauast käepide ainult kella keerata; kui kell on täielikult välja tõmmatud, saab kell valida nõela positiivses või vastupidises suunas ning valimisnõela "tavalises nihkes" ja täielikult välja tõmmata. Käikude vahel on veel üks käik, mida kasutatakse kalendri kiireks reguleerimiseks. Selle käigu jaoks peate laua aeglaselt ja ettevaatlikult panema ning kalendriketta täpseks korrigeerimiseks tabelit pöörama. Vanamoodsetel kelladel seda kiirhäälestamise funktsiooni üldiselt pole, seega saab neid parandada ainult nõela päripäeva valimisega. Laisk olemine on pärast kalendri valimist keerata päripäeva tagasi kella 7-ni ja seejärel hüpata kalendrit päripäeva kella 12-ni, et vältida pideva päripäeva valimise probleeme.


Vaadake kohandamist


Märkused mehaanilise arvesti kalendri kohandamise kohta


Mõnedes kalendriorganisatsioonides on kalender keelatud ala, nii et ärge häälestage kalendrit kalendritöö perioodil kiiresti. Kalendritöö periood kestab tavaliselt kella 19–12, see tähendab ajavahemiku, millal asenduskalender (kalender) valmib.


Mõnda kalendriorganisatsiooni kalibreerib juhtumi nupp. Kalendri nupu vajutamine muudab numbri. Teine võimalus on kalendri kohandamine, tõmmates nupu käepidet välja. Ükskõik, mis kujul see vormistatakse, pole ka kalendriorganisatsioonide tööperioodil vaja kalendrit kiirelt häälestada.


Mõne kalendriinstitutsiooni asendusarvud, eriti Jaapanis koostatud kalendriaastate numbrid, on kalendrikuudest mitu tundi madalamad. Kahekordsete kalendrikellade reguleerimine sõltub tavaliselt juhtraua pöörlemissuunast, et otsustada, kas kalendrit kohandada või seda kohandada.


Mõnedes kalendriorganisatsioonides, kui keerate nõela ja kalendri valimisnumbri tagasi algsele numbrile, peate kalendri kohandamiseks valima nõela päripäeva. Suuremahulisel ja pikaajalisel valimisel on kellaaja hammastele teatav mõju, mis raskendab masinaosade kulumist, seega peab valimisnõela toimimine olema õrn.


Miks on mehaanilised kalendrid sageli ebatäpsed?


Esiteks on meie seaded valed, mis muudab kella vaikimisi kella 12.00-st kuni kella 12.00-ni, seega hüppab kell kalender automaatselt pärast kella 12.00.


Teiseks on meie mehaanilises kalendris vaikimisi 31 kuud igal kuul, nii et kui on tegemist väikeste või liiga suurte kuudega, on meie jälgimiskalender ebatäpne.


Seetõttu satuvad mehaanilised kellad sageli ebatäpse kalendrisse. Kõige tavalisem on, et öösel jätavad kalendri vahelejätmise asemel öösel kalendri vahele kell 12. Enne kellameheks saamist avas kalendri hüppamise probleem keskpäeval kohmakalt krooni ja peatas kella 12 tunniks. Näiteks kui peatate kella 8:00 hommikul kella, peate seda meeles pidama kuni õhtul kella 8:00, ilma et see mõjutaks öösel magamist. Nüüd tagantjärele mõeldes see meetod töötab, kuid see on tõesti rumal. Õige viis on keerata päripäeva, et minna kiiresti või helistada (vastavalt konkreetsele olukorrale) 12 tunniks, ja kell seatakse hetkega sisse.


Kui teie mehaaniline kell ei jäta kalendrit vahele keskpäeval, vaid on üks või mitu päeva ees või aeglane, saate seda kohandada kiirhäälestuskalendri käiku kohandades. Selleks tuleb vältida perioodi 22.00–2.00 ning vältida hammaste pühkimist ja käekella liikumise kahjustamist.