Kaheksa võtmepunkti kellade kandmisel

- May 20, 2019-

Kellad veekindlad: vale nimi


Kellade veekindlust klassifitseeritakse tavaliselt nende klassi järgi: mitteveekindel (kella tagumisel kaanel puudub märk), higikindel (SWEAT-RESISTANT), üldine veekindel (veekindel), 30-meetrine veekindel (30M, 3ATM, 3BAR), 50-meetrine veekindel (50M, 5ATM, 5BAR), sukeldumislaud 100-meetrine veekindel, 200-meetrine veekindel, 300-meetrine veekindel jne. Kuid selle standardi eeldus on, et katse viiakse läbi laboratoorsed tingimused: temperatuur püsib vahemikus 20-25 kraadi Celsiuse järgi ning käekellad ja vesi on paigal. Pidage meeles, et meie igapäevaelus võib veekindel standard 30 meetrit, ainult veekindel prits, kanda kätepesu, näo pesemist; 50 meetrit, saab pesta väikese koguse külma veega, seda ei saa sukeldada; 100 meetrit, saab kasutada basseinis või mereveepinnal; rohkem kui 200 meetrit, saab sukelduda.


Lisaks ei tohiks ühtegi veekindlat arvesti kanda kuumaveevannis, saunas ega suurte temperatuurimuutustega keskkonnas. Temperatuuri mõjul laieneb ja kahaneb veekindel kummirõngas, moodustades tühimikke ja kiirendades vananemist, mis põhjustab vee sissevoolu ja arvesti vee kondenseerumist, mis kahjustab tõsiselt masina osi.


2. Vaatluse reguleerimine: ajastusreegel


Kellaaeg, minutite ja sekundite lihtsimate funktsioonidega kellasid saab igal ajal reguleerida, kuid kalendri, kalendri, nädala, kuufaasi, kalendri ja keerukamate funktsioonidega kellasid ei tohiks reguleerida järgmisel päeval kella 22.00–2.00. See ajaperioodikalendri funktsioon töötab, samal ajal kui hammasrataste hambumus on madal, kahjustavad sagedased toimingud käekella sisemisi osi, see tähendab terminit "hammaste pühkimine", mis põhjustab pöördumatut kahju käekell.


3. Kellarihmad: ajaga kohanemine


Suvel kandke vöökäekella nii vähe kui võimalik, sest pärast higistamist kleepub vöö randmele, muutes kandja ebamugavaks ning vööl olevat higi plekki on äärmiselt raske puhastada. Pikaajaline kandmine ei tekita mitte ainult lõhna, vaid muudab kellarihma deformeerumise, kõvenemise ja isegi murdumise. Terasrihmad on hõlpsasti libisevad, kui need on higised. Kui teie kell on enam kui 50 meetrit veekindel, saate kraani all higi pesta. Kummist rihma puhul, mis ei karda vett, vaid kardab õli, materjal kõveneb järk-järgult, murdub ja on pöördumatu protsess.


4. Vaadake ülemist akordi: tehke seda isiklikult


Enamikku automaatseid ülakeelega käekellasid saab käsitsi kerida, eriti kui neid pärast peatamist esmakordselt kantakse või uuesti kantakse, tuleks need automaatse ülakeele toetamise asemel kõigepealt käsitsi kerida. Käsitsi ülemise akordiga käekell on täis kellasid, kui ta ei tunne, et stringe oleks, kuid automaatne ülemise akordi käekell on põhimõtteliselt tundmatu, seetõttu peaks automaatse käekella ülemise akordi arv olema enam-vähem soovitatav ja põhitagatis võib olla täielik 40 korda. Kuid ärge kerige seda sageli käsitsi. See on kahjulik käepideme veekindlale seibile ja mõjutab kella veekindlat funktsiooni.


Vaatamisviga: magnetiline atraktsioon


Ilma magnetiliste funktsioonideta käekellade põhjuseks on vigade mitteisubjektiivne põhjus magnetväljal, mis eksisteerib suurel hulgal kaasaegses elus. Magnetiseerimise vältimiseks tuleks kellad asetada kõrgetest magnetväljadest (nt kõrgepingejuhtmed, heli ja suured elektriseadmed) eemale, mitte raadiotele ja teleritele. Kui magnetiseeritud, siis käekell tekitab vigu, siis on demagnetiseerimine ainus lahendus. Viige see ilma katet avamata klienditeeninduskeskusesse või kella remondimeistrisse ja kasutage degaseerimist otse degaseerimismasina abil, 2 sekundiga saab käekella sõiduaja normaliseerida. Kui kellaosutist eemal hoidmine on ebamugav, võite leida rauast tüki, mille keskel on ringikujuline kuju ja millel pole magnetilisust, seista laua peal, kanda kätt aeglaselt rauarõngast, kella magnetism imendub raudplokist; võite panna kella ka ilma magnetilisuseta puhtale rauast plaadile, nii et kella magnetism kaob järk-järgult kahe päeva pärast.


6. Vaadake paigutust: mitte kuskile varjuda


Riidekapid pole kaugeltki hea koht käekellade jaoks. Neis asuvad kamperpallid võivad kellasid rikkuda ja põhjustada ebatäpseid sõiduaegu. Arvutilaud ja televiisorikapp panevad lisaseadmete elektroonikaseadmed käekella magnetiseerima, mis pole aga hea koht. Voodikappi saab kasutada tavaliste käekellade jaoks, kuid kui see on öine valgusmõõtur, tekitab see kehale kahjulikku mõju, kuna öise valgusmõõdiku osuti ja skaalaga kaetud luminestsentsmaterjal on peamiselt raadiumi ja tsinksulfiidi segu ning raadiumist eralduv kiirgus kahjustab inimkeha. Lõppkokkuvõttes peate varustama igapäevase kellahoidiku, eelistatavalt selle, mis nöörib automaatse käekella, panema selle voodist kaugel asuvasse kohta, kus selle ümber pole elektrilisi ega keemilisi tooteid.


7. Õnnetused: esmaabi näpunäited


1. Pidage meeles, et fööniga saab hooldada ainult juukseid. Kui käekell on niiske, saab seda käekellale vajutada kuiva puuvillaga ja küpsetada 40-vatise elektripirniga 5 minutit. Kella niiskus võib täielikult aurustuda. Ärge küpsetage kella otse tule lähedal, et see ei soojeneks ega deformeeruks. Kuid kui peegli või ketta siseküljel on veeplekk, peavad sellega tegelema kutseorganisatsioonid.


2. Ärge pettunud, kui tekivad kriimustused. Esmalt võite tilga või kaks tilka vett valimiskettale tilgutada ja seejärel natuke hambapastat välja pigistada, et seda hõõruda. Kriimustused saate eemaldada ja valimisnupu uueks muuta. Ärge unustage valida sekundaarsete kriimustuste vältimiseks osakesteta hambapasta.


3. Kui käepael lõhnab halvasti, kasta hambaharja abil vähese seebiveega, pühi määrdunud kohti kiiresti puhtaks ja pühi seejärel kergelt märja lapiga. Et seebivesi ajukooresse ei tungiks, peaks kogu protsess olema lõpule viidud 20 sekundiga. Lisaks saab kellaribale kanda ka natuke nahaõli. Nahaõlil on kellaribale kaitsev toime, mis võib muuta hooldustööd täielikumaks.


VIII. Vaata temperatuuri