Mida tuleks kellade patareide vahetamisel pöörata tähelepanu? Kui tihti peaksin kvartskellade patareisid vahetama?

- May 20, 2019-

Kella aku vahetamine pole soovitatav


Patareisid vahetavate kellade puhul võivad mõned vaatlejad karta, et nad maksavad väljaspool kellade parandamisega seotud suuri kulusid. Ostsin lihtsalt aarde kaupa odavaid akusid ja niinimetatud tööriistu ning plaanisin oma toitu ja riideid ise teha. Harjutamiseks võtke hea vahtkond ja muutke seda sujuvalt. See on Amitabha. Kuid veelgi tähtsam on see, et tagakaas on kriimustatud segamini, nii et seda ei saa avada ega parandada; vastasel juhul ei saa seda sulgeda ega parandada.


Lisaks ei saa aardelt ostetud patareid kindlaks teha, kas need on tõesed või valed. Isegi kui see on päris aku, on sellel garantii. Kui aku ületab garantiiaja või on garantiiaja lähedane, müüb turustaja seda alla omahinna.


Üldiselt on kellapatareid hõbeoksiidpatareid. Mõned väga madalad hinnad pole üldse hõbeoksiidpatareid, vaid liitiumakud. Neid ei tohiks kellades vahetada. Neil on lühike eluiga ja ebastabiilne pinge ning neid on kellasid lihtne kahjustada. Garantiiaega ületavatel akudel on ebapiisav mahtuvus ja akutrumli lekkimine. Aku tõsine leke muudab kogu masina südamiku trükkplaadi kasutamiskõlbmatuks.


Kellade jaoks patareide vahetamine tundub lihtne asi, kuid selleks, et haned läbiksid jäljetult, võimalikult jäljetult või vähese jäljega, on vaja ka kogemusi ja oskusi. Pärast kella tagakaane vahetamist peaks veekindel kell olema veekindel ja vajalikke vaakumveekindlaid katseseadmeid testima.